Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Nike Air Max 95

NIKE Air Max 95: Ikona oslavuje výročie

NIKE Air Max 95, jeden z najvplyvnejších modelov tenisiek 90. rokov, oslavuje 25. výročie. Tieto fenomenálne tenisky, ktoré boli pôvodne navrhnuté ako bežecká obuv, boli uvedené na trh v roku 1995 a vybudovali si svetovú základňu fanúšikov, ktorá zahŕňa nielen športovcov, ale aj hip-hopových hudobníkov, umelcov a množstvo nadšencov tenisiek všetkých vekových skupín. Navrhol ich dizajnér Lozano, ktorý sa pri modeli Air Max 95 od NIKE inšpiroval ľudským telom: Medzipodrážka predstavuje chrbticu, textúrované vložky symbolizujú svaly a pútka na šnúrkach rebrá. Jedinečný vzhľad modelu NIKE Air Max 95 by však nebol úplný bez zreteľne viditeľných prvkov Air v oblasti päty a prednej časti chodidla – tie dodávajú teniskám masívny look a predovšetkým zaisťujú vynikajúce tlmenie nárazov.

NIKE Air Max 95: prelomový štýl, veľké pohodlie

NIKE Air Max 95 vďačí za svoje meno a charakteristický vzhľad najmä výrazným vzduchovým vankúšikom, ktoré tvoria súčasť podrážky. Tieto kultové tenisky zároveň pokračujú v skvelej „Air“ tradícii značky NIKE, vďaka ktorej sa technológia vzduchových vankúšikov, ktorá bola pôvodne využívaná v leteckom priemysle, preslávila ako inovácia vysoko efektívneho tlmenia športových tenisiek. A čo je výsostnou prednosťou bežeckej obuvi môže byť takisto skvelou výhodou tenisiek na každý deň. NIKE Air Max 95 nie je výnimkou: aj pri behu na tvrdom asfalte si užiješ neuveriteľný pocit pružnosti. Okrem toho ponúkajú tieto tenisky perfektný pocit ľahkosti pri nosení, ktorý zástupcovia rodiny NIKE Air Max 95 zabezpečujú pomocou priepustných materiálov ako je textil a sieťovina, ktoré zlepšujú priedušnosť.

Air Max 95 od NIKE urobí tvoj street style dokonalým

NIKE Air Max, kultový model z polovice 90tych rokov, vďačí za svoj obrovský úspech nielen svojim fenomenálnym vlastnostiam pri nosení. Je to takisto jeho unikátnym, neprehliadnuteľným dizajnom, ktorý je minimálne v radoch chunky tenisiek absolútne hip. NIKE Air Max 95 navyše prichádza v rôznych farbách, materiáloch a výbavách. Sortiment siaha od pomerne jednoduchého unisex modelu v nadčasovej bielej cez dámske tenisky zdobené kovovými retiazkami až po ušľachtilú prémiovú kolekciu NIKE Air Max 95, ktorá prichádza so sofistikovanými potlačami a výraznými farebnými kontrastmi, či dokonca farebnú špeciálnu edíciu venovanú juhokórejskému národnému tímu. Ak hľadáš jedinečné tenisky hodiace sa k tvojmu individuálneho štýlu, môžeš si svoj NIKE Air Max 95 dokonca nechať prispôsobiť na mieru podľa svojich predstáv!

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE