Prejsť na hlavný obsah
Let's get ready for Black Friday!
Bezkonkurenčné ponuky a výpredaje5

BLACK FRIDAY na ABOUT YOU

Black Friday sa síce skončil, no na ABOUT YOU môžeš nájsť super ponuky za skvelé ceny po celý rok! Objav výpredaj dámskej módy a nakupuj oblečenie, topánky a doplnky v zľave. Pánov zase určite poteší sekcia pánsky výpredaj módy. Nakupuj s poštovným zadarmo priamo k tebe domov ešte dnes.

Black Friday 2023: 24. novembra 2023

BLACK FRIDAY prináša aj tento rok radikálne zníženie cien. Vďaka exkluzívnym zľavám ceny rapídne klesajú, čo určite poteší každého, komu bije srdce pre módne nákupy. Aké je vlastne pozadie obrovských BLACK FRIDAY výpredajov? ABOUT YOU ti to objasní:


BLACK FRIDAY, v preklade čierny piatok, pochádza pôvodne z Ameriky a označuje deň po Dni vďakyvzdania. Pre tento americký rodinný sviatok sú typické láskyplné oslavy v rodinnom kruhu, v rámci ktorých nesmie chýbať sviatočný moriak s plnkou. Dali by sa prirovnať k našim klasickým dožinkám. Nasledujúci piatok mnohí Američania využívajú na predĺženie tradičného rodinného víkendu, počas ktorého nakupujú prvé vianočné darčeky – vianočná sezóna je týmto zahájená!


Tento trend si, samozrejme, všimli aj obchodníci, ktorí chcú pomocou výrazných zliav dosiahnuť čo najvyšší odbyt. Mnohé obchody otvárajú na BLACK FRIDAY svoje brány už ráno o piatej a ponúkajú neuveriteľne výhodné ceny, výnimočné ponuky a zľavy. Mnohí nadšení nakupujúci stoja v radoch pred nákupnými centrami už v noci v snahe uloviť si vytúžené kúsky za mimoriadne nízke ceny.


Vďaka rozmachu internetového obchodu sa začal v pondelok po Dni vďakyvzdania veselo oslavovať ďalší sviatok, CYBER MONDAY. Zatiaľ čo zľavy na BLACK FRIDAY sa pôvodne týkali kamenných predajní, ponuky pri príležitosti CYBER MONDAY boli výsadou online obchodov. Dnes už oba dni tvoria jeden celok, vďaka ktorému si môžeme vychutnávať predĺžený víkend plný úžasných zliav.


Ako však vlastne vzniklo typické pomenovanie dňa, počas ktorého sú super zľavy všade okolo nás?

Existuje množstvo teórií a mýtov o tom, ako vzniklo označenie sviatku BLACK FRIDAY – toto sú tri najobľúbenejšie:


  • Teória 1: Obrovské davy ľudí, ktoré sa v tento piatok hrnú cez uličky nákupných centier, pripomínajú veľký čierny húf.
  • Teória 2: Vďaka predaju výhodných produktov premenia obchodníci svoje červené čísla na čierne, teda straty na zisk.
  • Teória 3: Pri počítaní vysokých ziskov sa obchodníkom zašpinia prsty od bankoviek – a zafarbia dočierna.

Jedno však majú všetky teórie spoločné: obchodníci zarobia a my ušetríme – a nie práve málo!

BLACK FRIDAY na ABOUT YOU

Počas BLACK FRIDAY nájdeš neodolateľné ponuky aj na ABOUT YOU. V piatok 24. novembra 2023 sa u nás môžeš pustiť do objavovania skvelých módnych kúskov za bezkonkurenčné ceny. A to najlepšie – nakupovať môžeš z domu! Zabudni na preplnené obchody, tlačenice a tvrdý boj o zľavnené kúsky. Objednaj si všetko z pohodlia tvojho gauča a vyhni sa dlhému čakaniu pri kabínkach a pokladniach. V BLACK FRIDAY výpredaji na ABOUT YOU nájdeš bundy, šaty, nohavice a množstvo ďalších kúskov – avšak len do vypredania zásob! Ulov si kúsky s fascinujúcou zľavou skôr, než ťa niekto predbehne. Vychutnaj si predvianočný čas s ABOUT YOU a využi výhodný nákup na dobierku a 100-dňovú lehotu na vrátenie tovaru!

Často kladené otázky o Black Friday

Kedy sa koná Black Friday 2023?

V piatok 25. novembra 2023.

Čo je Black Friday a ako vznikol?

Počas Black Friday ponúkajú mnohé kamenné predajne a online obchody časovo obmedzené výrazné zľavy. Vďaka tomu dosiahnu zvýšenie predaja a zákazníci si môžu zadovážiť veľkú časť svojich plánovaných vianočných nákupov za výhodné ceny.

Ako dlho trvá Black Friday?

Ako už napovedá samotný názov sviatku, Black Friday spadá vždy na piatok. Mnohí predajcovia však spúšťajú svoje zľavové kampane s predstihom niekoľkých hodín a zľavy trvajú celý víkend. Väčšina Black Friday kampaní tak prebieha najmenej 3 dni.

Obľúbené značky v Black Friday výpredaji