Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Adidas BOOST

Adidas Boost: revolúcia bežeckej obuvi

S teniskami Adidas Boost získala táto celosvetovo úspešná značka športového oblečenia a obuvi poriadny náskok pred ostatnými výrobcami bežeckých topánok. Profesionálni aj amatérski športovci si model Boost zamilovali a stal sa spoľahlivou a výkonnou voľbou na tréningy i preteky, ktorá už dopomohla k víťazstvu nejednému bežcovi. Technológia Boost vyvinutá v spolupráci značky Adidas a špičkovej chemickej spoločnosti BASF ti poskytne nielen fenomenálne tlmenie, ale navyše ti pri každom kroku umožní opätovne využiť vydanú energiu. Prvé tenisky Adidas Boost – model Energy Boost – boli predstavené v roku 2013 a okamžite si získali bežeckú komunitu. Tieto bežecké topánky vďačia za svoje meno anglickému pojmu označujúcemu zvýšenie výkonu – a presne to zabezpečujú stredové podrážky vyrobené z inovatívneho materiálu eTPU. Poďme sa v skratke pozrieť na tajomstvo tohto materiálu: v prípade eTPU (skratka pre expandovaný termoplastický polyuretán) ide o penu, ktorá sa skladá z mnohých drobných samostatných vzduchových vankúšikov. Tisícky týchto malých buniek pohlcujú energiu otrasov, ku ktorým pri behu dochádza, poskytujú odpruženie chodidlám a umožňujú atlétovi opätovne využiť energiu pohybu.

Boost značky Adidas – inovatívna technológia

Textúra tohto revolučného penového materiálu je ľahká, robustná a zároveň pružná, čo všetkým zástupcom sortimentu Adidas Boost dodáva grandiózny pocit pri behaní. Vďaka opätovnému využívaniu energie sa znižuje únava svalovej hmoty, takže dokážeš bežať dlhšie a rýchlejšie. Niet sa teda čo čudovať, že technológia Boost značky Adidas sa teší obrovskej popularite práve u maratónskych bežcov. Medzi bežkyne, ktoré v pretekárskom modeli Adidas adiZero adios Boost zabehli svetový časový rekord, patrí napríklad olympionička a viacnásobná majsterka sveta Mary Keitany: v roku 2017 zabehla na londýnskom maratóne nový rekord (a na chodidlách jej pri tom žiarili práve tenisky Adidas Boost). Medzi ďalšie slávne modely z rodiny Adidas Boost patria tenisky Adidas Supernova Boost uvedené na trh v roku 2015, ktoré boli vyvinuté pre bežcov s nadmernou alebo nedostatočnou pronáciou, ktoré poskytujú chodidlám dostatočnú oporu, neuveriteľne ľahké topánky Adidas Boost Light a tenisky Adidas Solarboost navrhnuté v roku 2018 s využitím poznatkov z vývoja vesmírnych technológií.

Technológia Adidas Boost našla svoje miesto vo funkčnej športovej obuvi i cool teniskách

Hviezdou medzi fanúšikmi tenisiek aj nadšenými športovcami sú tenisky Adidas Ultraboost. Na trhu sa tieto ikonické topánky po prvýkrát objavili v roku 2015 a dnes sú už neodmysliteľnou súčasťou streetwearovej a športovej módy. Je jedno, či sa chystáš vyraziť na beh po meste, do fitness štúdia alebo na bežecký okruh v parku, tento model Boost značky Adidas ti zaručene poskytne neopakovateľný zážitok z tréningu – to všetko vďaka výkonnej technológii stredových podrážok a bezšvovému materiálu Primeknit, ktorý prilieha na chodidlá tak jemno, že budeš mať pocit, že máš na nohách len ponožky. Tenisky Ultraboost značky Adidas si zamilovali štýloví muži aj ženy na celom svete a v sortimente na teba čakajú rôzne exkluzívne špeciálne edície a množstvo farebných odtieňov. Najnovšiu hviezdu kolekcie Boost značka predstavila v roku 2019: model Pulseboost HD. Táto bežecká obuv je ako stvorená do náročných podmienok behu v mestskom prostredí a okrem responzívneho tlmenia ti poskytne maximálnu stabilitu. Nechýbajú ani podrážky Adaptive Traxion, ktoré sú zárukou neprekonateľnej priľnavosti. Tak neváhaj a vrhni sa do ďalšieho dobrodružstva v teniskách Adidas Boost, ktoré sú stvorené na šport i voľný čas.

Objav ďalšie rady modelov od značky adidas