Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Adidas Gazelle

Adidas Gazelle: kultové tenisky z 90. rokov sa stali obľúbenou univerzálnou obuvou

Univerzálne športové tenisky Gazelle značky Adidas si jednoducho navždy zamiluješ. Ide o klasický kúsok z 80. a 90. rokov, ktorý to dotiahol až do súčasného sveta módy a nestratil pritom nič zo svojej popularity. Tenisky Gazelle patria právom medzi najznámejšie modely značky Adidas. Tieto tenisky Adidas sa preslávili sa svojím kvalitným strihom, a tak skvele doplnia každý tvoj look. Prvé tenisky Adidas Gazelle z Herzogenaurachu uzreli svetlo sveta už počas swingových 60tych rokov: kultové tenisky sú na trhu od roku 1968. Vtedy sa pýšili vínovo červeným a modrým farebným spracovaním. O niekoľko desaťročí už bol model v ponuke v desiatkach odtieňov, medzi ktorými nechýbala lososovo-ružová či mätovo-zelená. Jednoduchá silueta týchto tenisiek je moderná a zároveň absolútne nadčasová. Značka Adidas medzitým prišla so 16 rozmanitými dizajnmi modelu, pričom každý je vyrobený z tých najkvalitnejších materiálov. V ponuke nájdeš výrazné červené, ružové i tyrkysové tenisky, ale aj striedmejšie sivé, béžové, biele a čierne modely. V teniskách Gazelle si už vykračovala aj topmodelka a štýlová ikona Kate Moss, ktorú v roku 1993 zvečnil fotograf Denzil McNeelance práve vo vínovo červených teniskách Gazelle. Tieto topánky fascinovali okrem iných aj ikonickú britskú popovú skupinu Oasis.

Kvalitné nízke tenisky zo semišu

Vďaka kvalitným materiálom, nízkemu strihu a dizajnu s tromi prúžkami typickému pre značku Adidas sa tenisky Gazelle stali obľúbeným modelom pre celú rodinu. Optimálny strih týchto klasických tenisiek je ako stvorený na celodenné nosenie. Tenisky sú zo semišu a značka Adidas prináša stále nové dizajnové varianty, takže v sortimente už na teba čakajú modely OG (teda Original) v svetloružovej či sýtomodrej farbe. Keďže väčšina topánok bola v 60. rokoch z kože a nie zo semišu, tenisky Gazelle už vtedy výrazne vyčnievali z davu. Výhodou semišu je to, že je ľahší a jemnejší, no napriek tomu poskytuje chodidlám optimálnu ochranu. Na rozdiel od bielych tenisiek Adidas, medzi ktoré patria napríklad modely „Stan Smith“ a „Superstar“, sú tenisky Gazelle v ponuke vo všetkých možných odtieňoch okrem bielej. Chýbať nesmú samozrejme typické biele prúžky, ktoré sa zvyčajne vynímajú na čiernom, sivom, neónovo-modrom alebo pastelovom podklade.

Tenisky Gazelle – moderná bežecká obuv v štýle 90. rokov

Niektoré modely klasických tenisiek Gazelle sa však inšpirovali aj novovekom a dočkali sa nového dizajnu s využitím inovatívnych technológií, ktoré spĺňajú požiadavky moderného životného štýlu. Vynovené tenisky Gazelle čerpali inšpiráciu z bežeckej obuvi 90. rokov. Zvršok je zhotovený z mäkkej kože a v oblasti dizajnu ťa poteší štýlové spojenie retro vzhľadu a moderných detailov. Jednotlivé dizajnové spracovania dodávajú teniskám pútavú štruktúru a prenesú ťa späť v čase do 90. rokov či na začiatok 21. storočia.

Objav ďalšie rady modelov od značky adidas