Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Adidas Stan Smith

Adidas Stan Smith – perfektná kombinácia športového nádychu a elegancie

Tenisky Adidas Stan Smith stelesňujú viac než ktorékoľvek iné športové topánky dokonalé spojenie elegantného a športového štýlu. Už od svojich počiatkov patria medzi najobľúbenejšie tenisky z dielne značky Adidas. Sú súčasťou kolekcie Adidas Original, ktorá sa vyznačuje klasickým a absolútne nadčasovým dizajnom. Tieto elegantné biele topánky majú pôvod vo svete tenisu. Značka Adidas ich uviedla na trh v roku 1971 pre hráčov tenisu Stana Smitha a Illieho Nastasa, ktorí proti sebe stáli v roku 1972 vo finále Wimbledonu a spoločne vyhrali v dvojhre. Minimalistické tenisky Adidas Originals vyzerajú aj dnes takmer rovnako ako vtedy na Wimbledone: gumená vonkajšia podrážka, biele zvršky z hladkej kože s perforovanými tromi prúžkami a zobrazením tenisovej legendy na jazyku. Trávovo zelená vrchná časť päty odkazuje na pôvod topánok. Prvé celokožené tenisové topánky Stan Smith boli skutočnou inováciou. A navyše: nosil ich aj samotný americký tenista Stanley Roger „Stan“ Smith (ročník 1946), ktorý patrí medzi špičku svojich čias. Ako samostatný hráč vyhral Smith 37 turnajov, pričom prvý majstrovský titul získal v roku 1970, v roku 1971 bodoval na US Open a rok 1972 mu priniesol úspech na Wimbledone. V rámci dvojhry oslavoval 36 turnajových víťazstiev s Bobom Lutzom, s ktorým už v roku 1967 vytvoril tím. Topánky, ktoré mu vzdávajú hold, sú dnes preto neodmysliteľnou súčasťou sveta športu i módy.

Stan Smith značky Adidas, miláčik hip-hopovej scény

Športová stálica z vysokokvalitnej kože, s vnútornou výstelkou a pohodlnými podrážkami nás dokáže každú sezónu nadchnúť niečím novým. Decentný model týchto topánok s charakteristickými tromi prúžkami ťa bude spoľahlivo sprevádzať vo fitku aj počas každého bežného dňa. Tenisky sa do veľkej miery podobajú basketbalovej obuvi Adidas Superstar navrhnutej v roku 1969. Dizajnéri sa inšpirovali podrážkami, pätami a bočnými časťami týchto tenisiek. Na rozdiel od modelu Superstar nemajú tenisky Stan Smith vpredu pevné gumené špičky, ale kožený materiál. V momente, keď si značku Adidas v 90. rokoch dvadsiateho storočia zamilovala hip-hopová scéna, zahrnula táto športová značka topánky Stan Smith a Superstar spolu s ďalšími produktmi do kolekcie Adidas Originals. No a práve tenisky Stan Smith sú absolútnym hitom tejto kolekcie: do roka 2005 z nich značka Adidas predala asi 40 miliónov párov.

Tenisky Adidas Stan Smith neustále prekvapujú niečím novým

Tento neuveriteľne všestranný kúsok skvele využiješ ako športovú obuv, no perfektne ti poslúži aj ako súčasť každodenných outfitov. Vďaka klasickému dizajnu ide o nefalšovaný multitalent, s ktorým zažiariš jednoducho za každých okolností. Klasickým variantom sú svieže biele tenisky so zelenými prvkami. V ponuke však nájdeš množstvo rozmanitých modelov a nechýbajú ani pútavé kúsky s veselými kombináciami farieb a materiálov. Momentálne nájdeš v sortimente tenisky Adidas Stan Smith v mnohých rozmanitých odtieňoch vrátane klasického zeleného a žensky pôsobiaceho pastelovo ružového. Nech už siahneš po ľubovoľnej kombinácii, tenisky Adidas Stan Smith sú zárukou trendy ležérneho a nekomplikovaného looku.

Objav ďalšie rady modelov od značky adidas