Prejsť na hlavný obsah

NIKE React

NIKE React – pena, ktorá spôsobila revolúciu všetkých systémov tlmenia

Je neuveriteľne mäkká, no napriek tomu stabilná a responzívna – pena NIKE React je naozaj výnimočná a pýši sa mnohými inovatívnymi vlastnosťami. Túto revolučnú penovú zmes predstavil americký výrobca športového tovaru Nike uprostred roka 2017 a spôsobil tým revolúciu na trhu s teniskami a bežeckou obuvou. Ide totiž o úplne nové poňatie systémov tlmenia otrasov. Pri výbere boli skombinované dva druhy polymérov: EVA a TPE. EVA označuje etylvinylacetát a ide o syntetický kaučuk, ktorý sa vyznačuje konzistenciou podobnou gume a s tým spojenými elastickými vlastnosťami. TPE, teda termoplastický elastomér, je možné pri zahrievaní tvarovať a po vychladnutí sa opäť vráti do svojho pôvodného stavu. Pri konštruovaní podrážok a systémov tlmenia otrasov je preto technológia React absolútnou inováciou, pretože takáto podrážka si aj po intenzívnom používaní zachováva maximálnu stabilitu. Kombináciou oboch látok vznikol materiál podrážok, ktorý je elastický a mäkký, no zároveň neuveriteľne odolný a mimoriadne robustný. Pena React značky Nike zvyšuje ochranu proti otrasom a optimalizuje opätovné využívanie energie. Technológia navyše prináša fascinujúco nízku hmotnosť, čo umožňuje výrobu ešte ľahších topánok ako doteraz. Pena React sa už používa vo všetkých športových a voľnočasových teniskách značky Nike, čo zabezpečuje úžasnú mieru pohodlia všetkým fanúšikom tejto značky.

Najlepšia responzívnosť a skvelý pocit pri behu vďaka NIKE React

Jedným z dôležitých modelov, v ktorom je použitá pena NIKE React, sú tenisky NIKE React Infinity Run, ktorých podrážky boli obohatené práve o túto špeciálnu penu. Vďaka širším základniam podrážok bola dosiahnutá vyššia stabilita a výrazný tvar hojdačky podporuje prirodzené pohyby chodidla pri odlepovaní od povrchu. Počas testov sa preukázalo, že došlo aj k viacnásobnému zníženiu zranení počas behu. Úplne nový zážitok pri nosení ti doprajú i tenisky NIKE Air Max 270 React. Koncipované boli špeciálne na beh na dlhé trate, pretože energia otrasov, ku ktorým pri behu dochádza, sa premieňa na energiu, ktorú okamžite využiješ pri ďalšom kroku. Tenisky NIKE Odyssey React využívajú technológiu React nielen v podrážkach, ale z tejto peny je vyrobená aj vytvarovaná výstelka topánok. Vďaka tomu tenisky prinášajú prémiové pohodlie a dokonalú oporu v oblasti členkov. V týchto bežeckých topánkach zostanú tvoje chodidlá v suchu, pretože vrchný materiál je nepremokavý a zošitý utesnenými švami. Vruby na vonkajších podrážkach odvádzajúce vodu ti navyše poskytnú dokonalú priľnavosť aj k šmykľavým povrchom.

NIKE React – technológia, ktorou sa pýšia nejedny tenisky

Vďaka inovatívnej špičkovej penovej technológii zažiješ neopakovateľný pocit aj pri nosení tenisiek NIKE React Vision a NIKE Legend React 2. Vyskúšaj si tiež pohyby plné ľahkosti, pri ktorých si budeš pripadať ako na obláčiku! Bezšvový sieťovaný materiál vo výraznom farebnom prevedení len zvyšuje neopakovateľný pôvab týchto topánok. Bez ohľadu na to, pre ktorý model sa rozhodneš, či pre NIKE React Miller s jedinečným strihom, NIKE Epic React Flyknit so stabilizačnými vložkami na pätách alebo NIKE React Element 55 so štýlovým šnurovaním Ghilly – v každom prípade si budeš môcť vychutnávať všetky výhody jedinečnej technológie NIKE React, ktorá ti dodá poriadnu dávku motivácie pri behu a poskytne ti dokonalú oporu pri každom pohybe.

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE