Prejsť na hlavný obsah

NIKE Air Vapormax

NIKE Air Vapormax – futuristické tenisky so vzduchovými vankúšmi

Tenisky NIKE Air Vapormax boli uvedené na trh v roku 2017 a ide o najľahší a najflexibilnejší model Air Max všetkých čias – upútajú ťa priehľadnými vonkajšími podrážkami, ktoré tvoria výhradne prvky Air Sole. Sú to práve prvky Air Sole, uložené v podrážke v oblasti päty, ktoré sú najvýraznejšou charakteristikou týchto topánok. Už v roku 1978 bola v modeli NIKE Tailwind predstavená technológia NIKE Air. Toto revolučné tlmenie mohli síce bežci cítiť, jeho tajomstvo však nebolo viditeľné. Preto si hlavný dizajnér Tinker Hatfield zaumienil ukázať svetu princíp technológie NIKE Air a prišiel s víziou Visible Air. Tenisky NIKE Vapormax a spriaznené modely NIKE Air Vapormax 360 a NIKE Air Vapormax Flyknit stelesňujú najviac futuristickú obuv, aká si kedy podmanila trh s módou. Vzduchové prvky tejto športovej obuvi, ktoré obklopujú celé podrážky, ti poskytnú dosiaľ najúčinnejšie a najreaktívnejšie tlmenie. Čo sa týka strihu a dizajnu, medzi najvýnimočnejšie modely Air patria tenisky NIKE Air Vapormax zo sieťoviny a materiálu Flyknit, ktoré už patria medzi nestarnúce legendy.

Modelom NIKE Air Vapormax rozhodne nechýba rozmanitosť

Kolekcia NIKE Air Vapormax Flyknit bola odprezentovaná len niekoľko mesiacov po uvedení modelu Vapormax na trh. Mimoriadne ľahké a priedušné tenisky z tejto kolekcie ti poskytnú úžasný pocit pri nosení. Zvršky priľnú na tvoje chodidlá ako ponožky, takže o pohodlie skutočne nie je núdza. Tento model má syntetickú podporu päty, ktorá zabezpečuje optimálnu oporu a pocit, že sa pri behu vznášaš na obláčikoch. Tenisky NIKE Air Vapormax 360 sú inšpirované tradičnou bežeckou obuvou, napríklad modelom 2006 Air Max 360, a ich svieži a flexibilný dizajn ťa zaujme hneď na prvý pohľad. Predĺžená penová stredová podrážka poskytuje maximálny komfort pri nosení a výrazné farebné spracovanie dodáva teniskám neopakovateľne moderný vzhľad. Vzduchový prvok Vapormax Air je aj v prípade tohto modelu zárukou optimálneho tlmenia a zároveň nízkej hmotnosti. Hrubé vystužené lemy topánok príjemne priliehajú k chodidlám, takže poskytujú dokonalú oporu aj tvojim členkom. Retro detaily navyše dodávajú teniskám poriadny šmrnc: detailne prepracované, ľahké olemovanie TPU obopína päty a vzduchový prvok je poctou klasickému modelu Air Max 360 – tieto inovatívne tenisky ti pripomenie aj systém rýchleho šnurovania a štruktúrované syntetické zvršky na vrchnom materiáli topánok. Výrazné modely Air Max Vapormax už na teba v sortimente čakajú napríklad v žiarivej oranžovej farbe či klasickejšom prevedení v bielom, čiernom a sivom odtieni.

Príbeh technológie Air Max značky NIKE

Vývoj technológie Air Max predstavoval inováciu, ktorá bežcom umožnila tlmenie otrasov nielen cítiť, ale aj vidieť, aké tajomstvo sa za ním skrýva. Veľkú úlohu v tom zohral David Forland, ktorý je členom tímu NIKE už od roku 1985 a momentálne pôsobí ako odborník v oblasti technológie Visible Air. Cieľom je dostať do podrážok ešte viac vzduchu, aby sa znížil podiel penového materiálu. V posledných desaťročiach vzniklo veľké množstvo verzií modelov tenisiek Air Max. No a jedným z najexcentrickejších modelov kolekcie topánok Air Max sú práve tenisky NIKE Air Vapormax. Skús ich aj ty – vedz, že si ich zamiluješ!

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE