Prejsť na hlavný obsah

Nike Air Max 200

NIKE Air Max 200: trendy tenisky v úchvatných dizajnových variáciách

Tenisky NIKE Air Max 200 sú inšpirované energiou vychádzajúcou zo samotného srdca našej Zeme vo forme prúdov lávy a morských vĺn. Tieto tenisky sa pýšia zatiaľ najväčšími vzduchovými vankúšmi, vďaka čomu poskytujú výnimočnú úroveň tlmenia. Ich nesmierne dôležitým prvkom je dizajn, no určite ťa zaujmú aj ich technické vlastnosti: celkový look skvele dopĺňajú zvršky z úžasne priedušného a odolného Ripstopu a viditeľné cikcakové švy. Sortiment tenisiek Air Max 200 značky NIKE zahŕňa množstvo rozmanitých farebných a dizajnových kreácií. Siahnuť môžeš po tónoch bielej či ružovej, modrých odtieňoch alebo klasickej čierno-bielej kombinácii: topánky NIKE Air Max 200 si ťa svojím cool vzhľadom ihneď získajú. Dizajn všetkých pánskych, detských i dámskych modelov je inšpirovaný zemskou energiou – od oblakov až po divoké vlny oceánu. S týmito teniskami ti nuda rozhodne nehrozí: siahnuť totiž môžeš po tlmených modeloch, ale aj variantoch s výraznými dizajnovými prvkami.

Technológia vzduchového tlmenia tenisiek NIKE Air Max 200

Model Air Max 200 značky NIKE je mimoriadne elegantným pokračovaním dlhej tradície línie tenisiek Air Max. Každý milovník módy určite pozná model Air Max 90, Air Max 95 a inovatívny Air VaporMax – v oblasti dizajnu jednoducho neexistujú žiadne hranice. Medzi nadšených fanúšikov tenisiek Air Max patria napríklad aj raperi Drake a Kanye West. Eminem dokonca vydal vlastnú kolekciu 8 modelov Air Max. Základy technológie NIKE Air položil inžinier leteckej a vesmírnej dopravy Marion Franklin Rudy. V roku 1987 tak boli po prvýkrát odprezentované tenisky Air Max 1. Ich dizajn si vzal na starosť Tinker Hatfield. Práve jemu vďačíme za to, že vnútro podrážok sa stalo štýlovou súčasťou dizajnovej stránky tenisiek. O desať rokov neskôr vytvoril Christian Tresser model Air Max 97. Jeho charakteristickým znakom je, že vzduchové vankúše sa rozprestierajú po celej dĺžke topánok. Zaujímavosťou je, že aerodynamický tvar týchto tenisiek pripomína japonský vysokorýchlostný vlak.

Svetoznáme vzduchové prvky v oblasti päty prinášajú dokonalé pohodlie

Pozrime sa však na to najdôležitejšie: akými výnimočnými vlastnosťami ťa tenisky NIKE Air Max 200 zaujmú pri behaní najviac? Model NIKE Air využíva stlačený vzduch uložený v pružnej membráne na čo najvyššie tlmenie kontaktu chodidiel s povrchom. Funguje to tak, že pri dopade chodidla na povrch dochádza ku komprimácii vzduchu a okamžite po odlepení chodidla sa vzduchový prvok vráti opäť do pôvodného stavu. Výsledkom je príjemné tlmenie tenisiek NIKE Air Max 200 v oblasti päty, ktoré ti zároveň dodá jemnú vzpruhu do ďalšieho výkonu. Vďaka tomu získa tvoj bežecký tréning z vizuálneho i technického hľadiska špičkovú úroveň. Vyskúšaj ich aj ty a pridaj sa k radom milovníkov tenisiek s logom legendárnej fajky!

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE