Prejsť na hlavný obsah

Nike Air Max 1

NIKE Air Max 1 – pohľad na začiatky konceptu Visible Air

Tento model stál na úplnom počiatku zrodenia legendárnej kolekcie topánok Air Max a dodnes patrí medzi najobľúbenejšie kúsky milovníkov tenisiek z dielne amerického velikána v oblasti športových produktov, značky NIKE. Týmto klasickým teniskám nechýba pohodlie ani štýl, no tvoje srdce si získajú aj vďaka legendárnej technológii tlmenia vzduchom. Tento inovatívny systém tlmenia spočíva v podrážkach s vankúšmi naplnenými kvalitným stlačeným vzduchom. Systém tohto druhu bol prvýkrát použitý pri vývoji tenisiek NIKE Air Max 1 v roku 1987 a vyvolal hotovú senzáciu. Topánky s viditeľnými vzduchovými jednotkami v podrážkach spôsobili revolúciu kultúry tenisiek – chcel ich mať jednoducho každý. Vďaka kombinácii s jedinečnými dizajnmi s bohatou paletou farieb sa táto progresívna športová obuv trafila do vkusu obrovského množstva milovníkov tenisiek. Tenisky si preto zakrátko podmanili doslova celý svet. Pohodlie a úžasný pocit pri behu vďaka zabudovanej ochrane pred otrasmi si zamilovali ženy, muži i deti. V týchto teniskách nebude tvoje chodidlá nikdy trápiť únava ani na dlhých trasách – s pocitom, že sa vznášaš na obláčiku, dorazíš až do cieľa. Tenisky Air Max 1 značky NIKE sú aj dnes v ponuke v takmer nezmenenej podobe a očaria ťa svojím retro šmrncom, ktorý sa však v priebehu času dočkal niekoľkých technologických inovácií.

NIKE Air Max 1 – skutočná legenda, ktorá je v kurze viac, ako kedykoľvek predtým

Kultové topánky našli po svojom uvedení na trh využitie najprv len na šport – nadšenie vyvolali práve u bežcov, ktorých zaujalo okamžité zvýšenie výkonu pri tréningoch. Netrvalo dlho a štýlové tenisky si podmanili i svet hudobníkov a menších i väčších hviezd a celebrít. Bolo viac ako pochopiteľné, že čoskoro začali tieto nezameniteľné topánky nosiť všetci fanúšikovia módy a najnovších trendov. Úplnou novinkou bol ich jedinečný vzhľad v spojení s nápadnými vzduchovými vankúšmi v podrážkach v oblasti piat. Aj v súčasnosti si môžeš vybrať z obrovskej ponuky rozmanitých materiálov, farieb a špeciálnych edícií tohto obľúbeného modelu. Siahnuť môžeš po jemnej koži alebo semiši, metalickom dizajne či dokonca originálnej kvetinovej potlači – fantázii sa medze nekladú. Tenisky sú všestranne kombinovateľné a sú priam synonymom štýlového univerzálneho kúska. Vyzerajú skvele s džínsami a tričkom s dlhými rukávmi, ale aj s legínami a tunikou či dokonca elegantným kostýmom.

NIKE Air Max 1 – moderné topánky s vysokou funkčnosťou

Okrem nápadných vzduchových vankúšov vo vonkajšej podrážke sa o dokonalé tlmenie otrasov starajú aj penové stredové podrážky z materiálu EVA. Pena EVA je syntetika pripomínajúca kaučuk a má aj podobné vlastnosti ako tento prírodný materiál: má nízku hmotnosť, vysokú odolnosť voči teplu a aj pri nízkych teplotách si zachováva odolnosť a dlhú životnosť. Lem topánok Air Max 1 je v oblasti členkov strihaný nízko a vďaka mäkkému vystuženiu ti dodá mimoriadne príjemný pocit pri nosení. Profilované gumené podrážky zabezpečujú skvelé priľnutie k všetkým typom povrchov, takže budeš mať dokonalú oporu pri každom pohybe. Na bokoch tenisiek sa nachádza legendárne logo značky NIKE v podobe nezameniteľnej fajky. Tieto tenisky si právom zamilovali ženy aj muži, a dokonca i deti. Tenisky Air Max 1 značky NIKE sa vďaka vystuženiu Max Air perfektne hodia na prvé detské kroky, pretože tlmia otrasy a podporujú plynulé pohyby chodidiel pri chôdzi.

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE