Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Popolnočné šaty

Popolnočné šaty pre princezné aj dračice

Rozprávková Popoluška sa po polnoci musí rýchlo vytratiť z plesu, pretože kúzlo jej čarovných šiat čoskoro vyprchá. Nevesta, naopak, po polnoci zmizne, aby sa znovu objavila v ešte krajšej róbe, než mala na sebe dovtedy. Čaká ťa tvoj veľký deň? Tak to si určite zaslúžiš tie najkrajšie a najoriginálnejšie popolnočné šaty na svete. V ABOUT YOU presne také teraz nájdeš, a to v toľkých variáciách, strihoch a štýloch, že si nebudeš vedieť vybrať. Dlhé a klasické, krátke a originálne, honosné aj bohémske – skrátka, presne ako ty! Objav u nás svoje vysnívané popolnočné šaty ešte dnes a priprav sa na svoj deň D v predstihu.

Popolnočné šaty presne podľa tvojho gusta

Svadby sa zvyknú niesť v duchu určitých tradícií a zažitých konvencií. Na druhej strane, je to v prvom rade tvoj veľký deň, a tak by sa mal riadiť predovšetkým tvojimi pravidlami a túžbami. Pre výber popolnočných šiat to platí dvojnásobne. Odkiaľ sa vlastne táto tradícia vzala a na čo nám slúži? Podľa ľudových zvyklostí sa slečna stávala vydatou ženou až v okamihu rituálneho čepčenia – vtedy definitívne prichádzala o svoju dievčenskú slobodu a stávala sa manželkou. V modernom ponímaní tento prerod symbolizuje práve premena nevestinho outfitu z anjelsky bielych svadobných šiat do zmyselnej róby vo výraznej ženskej farbe. Ako iste vieš, tradične bývajú popolnočné šaty najmä červené. Nie je to však pravidlo a mnoho neviest si pokojne zvolí aj modré, šedé, zelené či dokonca viacfarebné šaty presne podľa svojho gusta. Je to predsa tvoj večer, tak prečo si ho neužiť vo vlastnej réžii?

Ako si vyberať popolnočné šaty?

Popolnočné šaty, samozrejme, nemajú len symbolický význam, ale sú tiež praktickým riešením. Keď svadobná zábava graduje a hostia sa odoberajú na parket, nevesta tiež zatúži vyslobodiť sa zo svadobnej róby so spodničkami a korzetom, aby sa mohla konečne poriadne odviazať. Pri výbere týchto šiat teda určite popri ich krásnom dizajne a preferovanej farbe nezabúdaj ani na pohodlie – voľnejšia sukňa či aspoň rafinovaný rozparok ti umožnia roztočiť to naplno aj pri tanci. Podľa ročného obdobia a miesta konania svadobnej hostiny môžeš siahnuť po šatách s rukávmi aj bez nich, tradične ide skôr o dlhé róby, no moderné nevesty občas preferujú aj midi či dokonca mini. Povolené sú, napokon, akékoľvek elegantné šaty, ktoré sa páčia samotnej neveste a ladia aj so svadobným outfitom ženícha. No a nezabúdaj určite ani na vhodné doplnky pre nevestu – dokonale zladená spoločenská kabelka či nápadité šperky budú tou pravou bodkou za tvojím lookom. Veríme, že svoje vytúžené popolnočné šaty objavíš práve v našej ponuke, ktorá zahŕňa prekrásne spoločenské róby od značiek ako Heine, Mascara, Luxuar, Lauren Ralph Lauren, Max Mara a mnohých ďalších. Objednaj si ich s predstihom!