Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Gore-Tex

Gore-tex: Tvoja istota do nečasu

Gore-tex – názov, ktorý každý pozná, no nie každý naozaj vie, čo sa za ním ukrýva. Ak si myslíš, že ide o dokonale nepremokavú textíliu, nie si ďaleko od pravdy. Aby si však z jej vlastností mohla naozaj vyťažiť maximum, treba si vedieť koncový produkt z tohto materiálu dobre vybrať a správne ho tiež používať. Tento stručný sprievodca ti pomôže porozumieť tomu, načo gore-tex vlastne slúži a ako ti môže pomôcť. Dáme ti tiež niekoľko užitočných tipov na kvalitnú obuv a odevy z gore-texu, ktoré môžeš nájsť v našej ponuke.

Gore-tex bundy: Najlepšia voľba do outdooru

Chodievaš často do prírody? Tak potom iste vieš, aké dôležité je pripraviť sa na zmeny počasia, ktoré vedia najmä v horách často nepríjemne zaskočiť. Ak chceš mať istotu, že ťa v teréne nič neprekvapí, potrebuješ nepremokavú outdoorovú bundu. Zároveň však pri pohybe vydávaš kopec energie a veľa sa potíš, čo je pod klasickým pršiplášťom akurát tak recept na prehriatie a následné nachladenie. Gore-tex, revolučný materiál, ktorý bol objavený ešte v roku 1969, je však iný. Okrem toho, že je nepremokavý, je to tiež priedušná membrána, ktorá dovolí vlhkosti odparovať sa od tvojho tela zase preč. Pocitovo je to naozaj neporovnateľné a každý vášnivý turista by preto v teréne mal zvážiť práve gore-tex bundy. Nemusíš pre ne ani chodiť ďaleko – v ABOUT YOU pre teba v ponuke máme napríklad štýlové kúsky značiek Maloja, Haglöfs či Adidas, medzi ktorými si určite vyberieš. Nezabudni pritom ani na ročné obdobie, v ktorom chceš bundu nosiť. Gore-texová bunda bez teplej podšívky ťa síce ochráni pred dažďom, no v chladnom počasí pod ňu ešte budeš potrebovať ďalšie funkčné vrstvy.

Gore-tex obuv do snehu aj na vysokohorský trek

Ešte častejšie než na bundách sa s gore-tex membránou môžeme stretnúť v prípade športových topánok. Pri tých, napokon, spoľahlivú nepremokavosť potrebujeme najviac. Na rozdiel od mikiny či svetra si ich v teréne nevieme tak ľahko vymeniť. Na ich premočenie pritom často ani nemusí pršať – stačí na ceste šliapnuť do väčšej kaluže alebo hlbokej zarosenej trávy. Zišla by sa ti práve teraz tiež kvalitná gore-tex obuv? Máme všetko, čo hľadáš. Klasické celoročné trekové tenisky z gore-texu nájdeš napríklad v outdoorovej kolekcii Adidas Terrex, ako aj v ponuke ďalšieho kvalitného športového brandu Salomon. Na zimu ti zase odporúčame gore-texové čižmy. Máme ich aj v obľúbenom juniorskom prevedení – napríklad z dielne značky Ecco. Nech už tvoje kroky povedú snehom alebo dažďom, cez potoky alebo kaluže, po uliciach či horách, Gore-tex je tvoja istota vždy, keď potrebuješ mať pred prírodou navrch. Neváhaj a dopraj si ten komfort a slobodu tiež.