Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

Kroksy

Kroksy – Symbol letnej pohody pri vode

Sto ľudí, sto chutí. Pri pohľade na kroksy sa možno každému z nás hlavou ženie niečo celkom iné. Sú vtipné, alebo smiešne? Štýlové, alebo gýčové? O týchto extravagantných gumených topánkach v neprehliadnuteľných farbách by sa asi dalo polemizovať celkom dlho. Jedno im však uprieť nemôžeš – pokiaľ ide o letnú pohodičku pri vode, žiadny iný typ obuvi sa im, skrátka, nevyrovná. V ABOUT YOU máme pre kroksy slabosť, a tak si na ich pestrej a všestrannej ponuke dávame patrične záležať. Vyberieš si z nich tie svoje?

Kroksy: Pre tých, ktorým nechýba nadhľad

Kroksy sú hravé, veselé, neprehliadnuteľné, uvoľnené a dokonale pohodlné. Ak máš štipku nadhľadu a chceš sa so svojím letným imidžom trochu pohrať, toto je obuv presne pre teba. Zaradíš sa tak, napokon, do skvelej spoločnosti, keďže kroksom už naplno podľahlo aj mnoho svetových influencerov a celebrít. Pravidelne v nich napríklad vídať Justina Biebera, Miley Cyrus, Arianu Grande či Rihannu – a hrdo nosia aj tie najbláznivejšie modely. Odkiaľ sa ale vlastne kroksy, alebo vzali? Za slovenským názvom sa ukrýva fonetický slangový prepis mena značky Crocs, ktorá tento typ topánok ako prvá predstavila na trhu ešte v roku 2001, preto sa často používa aj podoba crocsy. Prvýkrát ich uviedli na jachtárskom veľtrhu na Floride ako komfortnú a ľahkú obuv na palubu. Ich úspech bol okamžitý a čoskoro sa v ich hravom dizajne a nekonečnej všestrannosti okrem amerických jachtárov našli aj milovníci pláží a letnej pohody z celého sveta. My ti tieto letné topánky odporúčame nosiť všade tam, kde sa chceš cítiť uvoľnene a ležérne a zároveň sa potrebuješ zabezpečiť pred pokĺznutím na mokrých povrchoch. No nesmieme zabudnúť ani na ich módny potenciál – čítaj ďalej a zistíš, ako ich môžeš zapojiť aj do svojich každodenných outfitov.

Kroksy na každý deň? Prečo nie?!

Kroksy sa nám spájajú najmä s letom a vodou. Nosíme ich na kúpaliská, k jazerám aj na pláže, najčastejšie ich teda kombinujeme s plavkami či šortkami. Ako ešte sa ale dajú nosiť? Ak sa inšpiruješ už spomínanými influencermi, zistíš, že ti nič nebráni nosiť kroksy aj k džínsom, šatám či nohavicovému kostýmu. Stačí si vybrať len tie správne. Ktoré to však sú? Keď sa pozrieš na našu bohatú ponuku, nájdeš v nej kroksy klasické a všestranné, napríklad v nadčasovom čiernom, bielom či tmavomodrom prevedení. Nechýba tu ale ani množstvo jedinečných kúskov v extravagantných prevedeniach: psychedelické hippie motívy, pestrofarebné kvetinové dizajny, nežné pastelové kúsky, a tak ďalej. Trend tohto leta? Platformové kroksy, v ktorých získaš ten pravý šmrnc aj niekoľko centimetrov navyše. U nás nájdeš kroksy dámske, pánske, ale aj detské – a ak by ti to bolo málo, nezabudni si prezrieť aj naše ďalšie šľapky, medzi ktorými nájdeš množstvo praktických topánok v podobnom štýle.