Prejsť na hlavný obsah

Nike Air

NIKE Air: vznášaj sa na obláčiku

Sortiment športových topánok bez modelov NIKE Air? Nepredstaviteľné! Technológia NIKE a jedinečné dizajny bežeckých topánok vybavených týmto systémom sú už niekoľko desaťročí pevnou súčasťou sveta športovej módy. Vzduchové vankúšiky NIKE, ktoré prechádzajú neustálym vývojom a zlepšovaním, už pomohli k úspechu nespočetne mnohým športovcom. Možno aj ty už poznáš a zbožňuješ ten pocit, keď sa prechádzaš v novučkých teniskách s technológiou NIKE Air a cítiš sa pri tom ako na obláčiku – nie nadarmo znie jeden z najznámejších reklamných sloganov „Kiss my Airs!“. Technológia vzduchového vankúša značky NIKE je naozaj geniálna a pritom jednoduchá: ide o odolnú, no pružnú komoru plnenú stlačeným vzduchom, ktorá v topánkach slúži ako prvok tlmiaci otrasy. V momente, keď sa tvoje chodidlá dotknú zeme, odpruží NIKE Air vzniknutý otras a absorbuje jeho energiu. To účinne chráni tvoj pohybový aparát. Keďže je vankúš plnený vzduchom, má len veľmi nízku vlastnú hmotnosť, takže ťa pri chôdzi ani behu vôbec nezaťaží – tvoja rýchlosť a výdrž budú toho dôkazom.

NIKE Air: revolučná technológia tlmenia

Vieš, že prvé topánky s technológiou NIKE Air neboli predstavené pod týmto názvom? Už v roku 1978 dodala značka NIKE bežecké topánky so vzduchovými podrážkami bežcom na maratóne v Honolulu – produkt dostal názov „Tailwind“ („zadný vietor“). Dňa 26. 3. 1987 boli verejnosti predstavené tenisky NIKE Air Max 1, ktoré vyvolali vlnu nadšenia u športovcov i všetkých ostatných milovníkov tenisiek. Po množstve nápaditých ďalších edícií sa topánky NIKE Air Max s kreatívnym farebným dizajnom a neopakovateľným pohodlím pri nosení stali žijúcou legendou – charakteristickými prvkami modelu Air značky NIKE sa stali výrazné vzduchové vankúše v podrážkach. Túto technológiu vyvinul inžinier leteckej a vesmírnej dopravy Marion Franklin Rudy a dizajn tenisiek Air Max značky NIKE pochádza z dielne architekta Tinkera Hatfielda. Ďalšie inovatívne kolekcie potom priniesli modely ako NIKE Air Vapormax, ktorý má vzduchové prvky rozprestreté po celej podrážke. Zaujímavosťou je aj to, že najnovšia edícia tenisiek Air Vapormax značky NIKE je vyrobená z recyklovaných materiálov, vďaka čomu je tento model perfektným spojením štýlu, pohodlia a udržateľnosti.

NIKE Air: inovatívna bežecká obuv a štýlové tenisky na voľný čas

Tinker Hatfield navrhol aj legendárne tenisky Air Jordan, klasickú basketbalovú obuv z 80. rokov dvadsiateho storočia, ktorá sa stala výkladnou skriňou kolekcie Michaela Jordana v spolupráci s NIKE. Typickým znakom tenisiek NIKE Air Jordan je vzduchový prvok v oblasti päty a výrazné logá značky, ktoré vzdávajú hold tejto hviezde NBA. Model tenisiek sa už dočkal mnohých rôznych vydaní, inovácií a modernizácií, ktoré nenechávajú chladným ani jedného fanúšika. V ponuke nájdeš topánky Jordan Air značky NIKE v športovej, ako aj voľnočasovej verzii a vyberať môžeš z vysokého, stredného aj nízkeho strihu. A to najlepšie je, že ich môžeš kombinovať s bohatým sortimentom zladeného športového oblečenia. S modelom NIKE Air Force uviedla americká značka na trh ďalšiu mimoriadne úspešnú kolekciu s technológiou Air v basketbalovom štýle. Tenisky pomenované podľa lietadla amerického prezidenta uzreli svetlo módneho sveta v roku 1982 a ich nové verzie s cool retro vzhľadom slávnych osemdesiatych rokov sa dnes tešia obrovskej popularite – legendy nezomierajú! Ani teniskám Air Force značky NIKE nechýbajú vzduchové prvky zabezpečujúce úžasnú absorpciu otrasov a neopakovateľnú ľahkosť pri behu. V tomto modeli majú však funkčné prvky oveľa decentnejšie prevedenie ako u iných. Model NIKE Air Zoom je zase výnimočne výkonný zástupca bežeckej obuvi, v ktorom je technológia Air skombinovaná s tlmením NIKE Zoom s extrémnou mierou citlivosti. Vďaka tomu ti poskytne pri behu mimoriadne vysoké opätovné využitie energie: s teniskami Air Zoom značky NIKE získaš neprekonateľný náskok za každých okolností. Ďalším slávnym členom rodiny NIKE Air sú voľnočasové tenisky NIKE Air Vortex, ktorú sú však vhodné aj na behanie a vyznačujú sa jednoduchou, štíhlou siluetou. Opomenúť nesmieme ani funkčné tréningové a fitnes topánky NIKE Air Monarch, pre ktoré sú typické nielen podrážky Air s efektívnym tlmením po celej dĺžke, ale aj celogumené podrážky s vysokou priľnavosťou, vďaka ktorým môžeš svoj náročný tréning absolvovať na ľubovoľnom povrchu. Či už hľadáš topánky NIKE Air na cvičenie alebo na voľné chvíle, v prípade všetkých modelov v ponuke sa môžeš spoľahnúť na fenomenálne pohodlie a nezameniteľný trendy štýl.

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE