Prejsť na hlavný obsah

The North Face – z lásky k horám

The North Face je americká spoločnosť špecializujúca sa na výrobu outdoorového oblečenia a vybavenia. Značku priviedol k životu americký horolezec a skúsený podnikateľ Douglas Tompkins so svojou ženou Susie v roku 1966. Tompkins sa z biznisu postupne stiahol a skupoval pozemky v Južnej Amerike. Na nich vznikli veľké národné parky Corcovado a Pumalín – skutočný dôkaz toho, že Tompkins prírodu a pobyt v jej lone naozaj miloval. Tompkinsova láska k horám sa v rovnakej miere preniesla aj do výrobkov značky The North Face. Už viac ako päť desaťročí je putovanie svetom jednoduchšie, bezpečnejšie a príjemnejšie. Aj práve vďaka produktom americkej značky The North Face.

The North Face shop – Pionierske časy outdooru

Pred desiatkami rokov neboli outdoorové aktivity ani zďaleka tak populárne ako sú dnes. Na trhu bola núdza o oblečenie a doplnky do prírody. Preto si hŕstka horolezcov a trampov vyrábala tieto veci vlastnoručne, prípadne im dobre poslúžili armádne prebytky. Postupom času však začali vznikať viaceré špecializované firmy, ktoré svoju aktivitu plne podriadili výrobe turistických doplnkov a oblečenia. Stáli za nimi ostrieľaní horskí vlci, ktorí pri vývoji vybavenia do prírody ťažili zo svojich dlhoročných expedičných skúseností. Presne ako Douglas Tompkins. The North Face bola jednou z prvých outdoorových značiek, ktorá po dlhých rokoch ľudom ponúkla to, čo skutočne chceli – odolné a navyše dobre vyzerajúce oblečenie do prírody. Na prvý The North Face shop čoskoro nadviazali ďalšie a dnes ich je niekoľko desiatok po celom svete.

The North Face – Do hôr i do ulíc

Outdoorový štýl sa už dávno rozšíril z hôr aj do ulíc a miest. Rovnako ako na Slovensku. Značka The North Face sa tomuto trendu prispôsobila a ponúka ti nielen špičkové vybavenie do náročných podmienok, ale aj pohodlné oblečenie na každý deň. To však nestráca nič zo svojej funkčnosti a športového charakteru. Perfektným dôkazom sú napríklad dámske či pánske bundy The North Face. Vyzerajú skvele a ochránia ťa aj vtedy, keď sa vonku ženia všetci čerti. Ani mikiny či tričká The North Face v ničom nezaostávajú a výborne korešpondujú s tradíciou značky. Spoznáš ich vďaka jedinečnému logu, ktoré pripomína masív Half Dome v národnom parku Yosemite. Obľubuješ štýl, ktorý vyznáva značka The North Face? Tak nazri do katalógu a obleč sa do značkového vybavenia. V sekcii Výpredaj nájdeš kúsky od The North Face za super ceny.

Od tejto značky by sa ti ďalej mohlo páčiť: