Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

RAINS – dánska supersila

Aj keď bola značka RAINS založená ešte len v roku 2012 v Egå, Aahaus, už dnes tvorí významnú časť dánskej módnej supersily, ktorá je čoraz častejšie exportovaná do sveta. Čo ju robí zaujímavou? Na samotnej dánskej módnej scéne sa RAINS ocitla vďaka jej unikátnemu prevedeniu kabátov do dažďa, ktoré sa vyznačujú nielen kvalitou, ale aj zameraním na trendovosť a zámerom polichotiť siluetám svojich nositeľov. Keďže sa im s ich kúskami skvele darilo, onedlho sa ich ponuka produktov značne rozrástla a dnes ponúkajú okrem kabátov aj iné oblečenie, tašky, a doplnky. To, že so svojim sortimentom udreli po správnej strune, dokazuje aj množstvo spoluprácí RAINS s veľkými menami ako ASGER JUEL LARSEN, STUSSY Livin’ GENERAL STORE a S.T Valentin.

RAINS online – ako sa z odborníka na jednu vec stal expert kategórie

Gumený kabát do dažďa je kultovou súčasťou dánskej kultúry, no predsa len, aj tie najtradičnejšie veci sa raz ocitnú na vonkajšom okruhu módy. A presne to sa RAINS v roku 2012 rozhodli zmeniť. Dnes je ťažké uveriť, že prvá kolekcia RAINS obsahovala len jeden jediný produkt! Bolo to gumené pončo. No i napriek tomu ľudia šaleli a táto značka zožala obrovský úspech – nasledujúca kolekcia už bola značne bohatšia a obsahovala rôzne produkty do dažďa. Jedinečnosť RAINS eshopu spočíva v inšpirácii v dánskych archívoch, kde čerpali nápady na oblečenie do dažďa týka. Inovatívne pretvorenie týchto nápadov novým spôsobom a technológiou sú tajomstvom úspechu tejto značky. Skvelé príklady nájdeš aj na ABOUT YOU.

RAINS eshop – pohodlné kúsky do dažďa

Aj keď bola pôvodná myšlienka inšpirovaná najmä lokálnym daždivým počasím – koniec koncov, v Dánsku prší 120 dní v roku – RAINS a ich dnes už svetoznámy dizajn sú natoľko úspešní, že otvorili obchody po celom svete, napríklad aj v Paríži, New Yorku, či Londýne. Hoci sú ich online kolekcie vždy špecifické, interiér ich obchodov je vždy pretvorený s rešpektom k tomu, ako priestor pôvodne vyzeral. Nie je sa čo čudovať – predsa len, presne to robí táto značka aj so svojimi produktmi – vynovuje staré, no rokmi overené koncepty. Ak musíš ísť v zlom počasí von, funkčné, nepremokavé a pohodlné produkty od RAINS, ktoré nájdeš na ABOUT YOU, určite zachránia tvoj deň.