Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík
Všetky produkty od Nike Sportswear676

Nike Sportswear – športová móda nielen na šport

Študent ekonómie a športový nadšenec, jeho tréner a 1200 dolárov stoja za zrodom športovej značky, ktorá spôsobila športovú revolúciu – Nike. Tento trendy brand s „fajkou“ zmazal hranice medzi športom a módou a v okamihu sa dostal na špičku medzi svetové značky – Just Do It.

Nike Sportswear eshop – značka s „fajkou“

Dokonca aj taký módny gigant ako je Nike začínal ako malá spoločnosť – a to dokonca ani nie s vlastným výrobkom. V roku 1964 založili Philip Knight, študent ekonómie a vášnivý športovec, a jeho tréner Bill Bowerman spoločnosť Blue Ribbon Sports a začali predávať výhradne športovú obuv japonskej značky Onitsuka Tiger. Postupne začali vytvárať vlastné kolekcie topánok a v roku 1971 si splnili sen a založili vlastnú značku. Športová obuv Nike si rýchlo získala svojich fanúšikov a stala sa symbolom športového životného štýlu. Ich slávne logo, označované ako „Swoosh“, navrhla študentka grafického dizajnu Carolyn Davidsonová, ktorá zaň dostala len 35 dolárov. Dnes je tento symbol ikonický a zdobí všetky výrobky toho brandu. Je inšpirovaný bohyňou víťazstva Nike, symbolizuje rýchlosť, pohyb a víťazstvo. Definitívny prelom pre Nike prišiel v roku 1979 s patentovanou technológiou Nike Air. Malé vzduchové vankúšiky v podrážke zaručujú extra pohodlie pri nosení, vďaka čomu sa Nike Air tenisky stali absolútnym bestsellerom.

Nike a mýtus o výslovnosti

Ako sa meno tejto značky vôbec vyslovuje? Je to „najk“ alebo „najkí“? Je jedno z toho poslovenčená verzia alebo sú obidve správne? Na túto otázku môžu úplne správne odpovedať snáď len zakladatelia značky – a to aj urobili. Dvaja anglickí študenti sa kvôli rozšifrovaniu tohto mýtu dokonca rozhodli zakladateľom napísať list so žiadosťou o zakrúžkovanie správnej výslovnosti. Odpoveď bola pohotová: „najkí“.

Nike, Michael Jordan a Jumpman logo

Mnohí športovci sa tešia celosvetovej popularite, ktorá presahuje rámec samotného športu a sú známi nielen medzi športovými nadšencami. Golf má Tigera Woodsa, beh Usaina Bolta a basketbal Michaela Jordana. Bolo to v polovici 80. rokov 20. storočia, keď vstúpil na basketbalovú scénu Michael Jordan a s tímom Chicago Bulls sa zapísal do histórie. Neboli to len športovci a fanúšikovia, ktorých zaujal svojím ikonickým švihákom s názvom „jumpman“ – tohto talentovaného športovca si všimla aj spoločnosť Nike. Výsledkom spolupráce týchto dvoch velikánov bola kolekcia obuvi a streetwearového oblečenia, ktorá zvečnila Michaela Jordana s jeho logom „jumpman“. Hoci sa táto športová legenda s číslom 23 už aktívne nezúčastňuje basketbalových zápasov, táto módna línia je dodnes populárna a dá sa povedať, že dosiahla kultový status. Osobitnú pozornosť si zaslúžia tenisky Nike Air Jordan, ktoré si získali srdcia všetkých sneakers milovníkov.

Nike – „Just Do It“

Poď do toho. Zostaň v pohybe. Nezastavuj sa. To všetko vyjadruje dobre zapamätateľný slogan Nike „Just Do It“. Podpora aktívneho životného štýlu vďaka športovej móde pre všedný deň, to je misia značky Nike. Vďaka funkčnosti, kvalite a skvelým dizajnom aktuálnej športovej módy je Nike skvelým spoločníkom pre Tvoj všedný deň.

Klasika & inovácia – na to je Nike Sportswear odborník

Spoločnosť Nike dokázala to, o čom mnohé značky len snívajú. Nadčasové kúsky, ako aj nové a inovatívne modely sú u tohto módneho giganta samozrejmosťou. S modelom Nike Air Max a ikonickou „fajkou“ začala značka Nike revolúciu vo svete obuvi. Táto technológia sa stala inšpiráciou aj pre technológiu Shox. Futuristicky vyzerajúce tenisky Nike Shox spájajú technológiu a dizajn spôsobom, aký sme doteraz nevideli – na našu veľkú radosť. Nike spája športovú funkčnosť a estetiku s najvyššou kvalitou. Niet divu, že si túto značku zamilovali celé generácie. Či už ide o Nike Air Max, Nike Air Jordan alebo obľúbené Nike Air Force 1 – Nike vie, ako môžu športové tenisky šikovne dopĺňať každodenné oblečenie.

Tričko, rifle a biele Nike Air Force 1 a tvoj outfit bude mať zaručený úspech. Oblečenie Nike Sportswear má elegantný nádych, vďaka ktorému je ideálne do kancelárie, na večeru s priateľmi alebo dokonca na rande. Mnohé modely Nike Sportswear čerpajú inšpiráciu z klasických kúskov Nike z 80. a 90. rokov – ako napríklad spomínané Nike Air Max alebo Nike Free. Nike ťa nielen zaujme výnimočným vzhľadom, ale takisto tvojim nohám zabezpečí pohodlie počas celého dňa.

Nike Sportswear na ABOUT YOU

Staň sa súčasťou úspešného príbehu Nike a využi bezplatnú dopravu a možnosť vrátenia tovaru, ktorú ti ABOUT YOU ponúka. 100 dní na vrátenie tovaru a dobierka sú samozrejmosťou – za tovar tak môžeš zaplatiť pri prevzatí zásielky od prepravcu a bezplatne vrátiť kúsky, ktoré nezodpovedajú tvojim predstavám. Preskúmaj sortiment Nike Sportswear na ABOUT YOU a objednaj si svoje obľúbené kúsky ešte dnes – Let's Do It!

Ak sa ťa zaujali produkty od tejto značky, ďalej by sa ti mohlo páčiť:

Ďalšie obľúbené rady produktov od značky Nike