Prejsť na hlavný obsah

adidas Originals: Športová móda na každý deň

Rovnako originálna ako Tvoj štýl – to je značka adidas Originals. Z malej rodinnej spoločnosti sa brand s typickými tromi prúžkami rýchlo stal svetoznámym módnym labelom pre športovú a streetstyle módu. Ak hľadáš pohodlné no zároveň štýlové oblečenie pre každodenné nosenie, trendy kúsky od adidas Originals bezpodmienečne splnia tvoje požiadavky.

História troch prúžkov

História pohodlnej obuvi adidas Originals začala pred viac ako 95 rokmi, a to produkciou jednoduchých športových tenisiek. Prvé športové topánky navrhli bratia Dasslerovci v ich domácej práčovni v nemeckom mestečku Herzogenaurach. Lina Radke (Amsterdam, 1928) a Jesse Owens (Berlín, 1936) v nich následne zabehli preteky na Olympijských hrách a vyslúžili si zlaté medaily, čím potvrdili, že sa jedná o vysoko kvalitnú športovú obuv. Kvôli nezhodám sa však Adolf a Rudolf Dasslerovci už onedlho nato rozhodli ísť každý svojou vlastnou cestou. Týmto došlo k zrodu dvoch velikánov, značiek adidas a Puma, a následnej revolúcii v športovej móde.

Od Adolfa Dasslera k adidas

Názov značky adidas vznikol spojením krstného mena a priezviska zakladateľa značky, Adolfa (Adiho) Dassler. Krátko nato, len počas niekoľkých rokov, sa táto malá továreň na obuv vyšvihla pomedzi najväčších výrobcov športového oblečenia a vybavenia na svete. Okolo 57 000 zamestnancov sa dnes podieľa na navrhovaní a vývoji športovej obuvi, oblečenia a príslušenstva pre rôzne druhy športov a firma dosahuje ročný zisk zhruba 22 miliárd eur.

Jednoduché tri prúžky sa rýchlo stali jedným z najznámejších symbolov na svete. Trojlístok, označovaný aj ako „trefoil“, symbolizuje ducha olympijských hier a spojenie troch kontinentov. Meno adidas však už dávno nereprezentuje iba športovú módu. Aktuálnym cieľom značky je dostať túto módu nielen na športoviská, ale aj do ulíc. Už niekoľko rokov tvorí tento label streetstyle kampane, znovuobjavuje sám seba, pričom však zostáva sebe aj svojej filozofii verný.

Fanúšikov si táto športová a lifestylová značka získava nielen medzi športovcami. Justin Bieber, Rita Ora alebo tiež Pharrell Williams sú jej veľkými priaznivcami a pravidelne s ňou spolupracujú. Veľmi často sa v spojení s adidas objavuje však predovšetkým jedno meno: Kanye West.

adidas, tenisky a Kanye West

Adidas topánky sa už niekoľko rokov tešia vynikajúcej povesti vo svete športu a životného štýlu. Technologické inovácie, vysoký komfort a samozrejme prvotriedny dizajn im prinášajú čoraz viac priaznivcov. Na ich úspechu sa podieľali aj spolupráce s takými menami ako Kanye West. Viac ako rok po ohlásení tejto spolupráce uzrela svetlo sveta kolekcia Yezy Season 1. Hviezda NBA Nick Young bol z tenisiek z tejto kolekcie dokonca taký unesený, že si ich nevyzul ani počas oficiálneho zápasu NBA. Na športové aktivity tohto druhu má však adidas odpoveď – rad adidas Performance. Zatiaľ čo adidas Originals sa zameriava na pouličný módny štýl, adidas Performance dokáže splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky vrcholových športovcov.

adidas Originals: 3 prúžky, 1 cieľ

Športová móda pre všedný deň – táto kombinácia dokonale vystihuje adidas Originals. Kúsky vyvinuté pre športovcov dokonale poslúžia aj v každodennom zhone. Funkčnosť, kvalita a prémiový vzhľad sa nestratia ani v džungli veľkomesta.

Nadčasovost a originalita, to je adidas Originals

Značke adidas Originals sa podarilo to, o čom sníva každý dizajnér: jej kúsky sa stali nadčasovou klasikou. Tento brand si obľúbili športovci a módne ikony ako napríklad David Beckham. Značku propagovali speváci ako Katy Perry, ďalšie hudobné hviezdy ako Madonna či Run DMC ich nosili vo svojich videoklipoch alebo im dokonca venovali pieseň. Víťaz Grand Slamu Stan Smith prepožičal svoje meno teniskám Stan Smith. Ikonické tenisky ako adidas Superstar, Samba alebo Continental 80 dopĺňa značka typickými adidas mikinami a hoodies. Deerupt, ZX 750, Campus a Prohere môžu znieť ako tajné kódy, ale znalci vedia, že ide o názvy jednotlivých modelov tenisiek. No a snáď najznámejšie šľapky sveta, adidas Adilette, sú už neoddeliteľnou súčasťou letných kúpalísk – a nielen nich! Adidas šľapky sú momentálne veľmi trendy, takže si ich môžeš obuť aj do mesta. Staň sa aj ty súčasťou úspešného príbehu s produktmi od adidas Originals.

adidas Originals na ABOUT YOU

Nakupuj štýlové produkty adidas Originals a využi výhody nakupovania v ABOUT YOU, ako je doprava zadarmo a 100-dňové vrátenie tovaru. Samozrejme, tovar si môžeš objednať aj na dobierku, čo ti umožní zaplatiť pri prevzatí tovaru od prepravcu. Objavte najnovšie kúsky adidas Originals a staň sa originálom!

Ak ťa zaujali produkty tejto značky, ďalej by sa ti mohlo páčiť:

Objav obľúbené modely od tejto značky