Prejsť na hlavný obsah

Nike Air Max 90

Tenisky NIKE Air Max 90 oslavujú jubileum

Najobľúbenejší model s typickou siluetou oslávil v roku 2020 svoje jubileum – slávna klasika medzi teniskami sa dožila 30 rokov. Topánky Air Max 90 boli tretím modelom kolekcie po uvedení tenisiek Air Max 1 na trh, ku ktorému došlo už v roku 1987. Rozmanité variácie tejto obuvi si získali taký úspech, že dodnes patria k najobľúbenejším športovým topánkam značky Nike. Dizajnéri upriamili pozornosť na viditeľnú vzduchovú komoru a zväčšili ju, vďaka čomu sú vzduchové prvky topánok ešte štýlovejšie a poskytujú ešte lepšie tlmenie. Ukázalo sa, že to bol skutočne šťastný krok, pretože výsledkom je dizajn, ktorý nadchýna fanúšikov tenisiek na celom svete. Okrem zástancov neuveriteľného pohodlia si topánky získali aj srdcia milovníkov trendov a dodnes sú súčasťou každej cool zbierky tenisiek na voľný čas. Absolútnou ikonou sa stal aj dizajn tenisiek Infrared, ktorých zvršky pozostávajú zo sivo-čiernej kože, bielej sieťoviny a výrazne červených alebo oranžových akcentov. Intenzívne marketingové a reklamné kampane, v ktorých účinkovali vtedajšie hviezdy športu, ako napríklad šesťnásobný víťaz Ironmana na Havaji Mark Allen či špičkový tenista Andre Agassi, výrazne prispeli k popularite „deväťdesiatkového“ modelu. Vďaka tomu sa stal neodmysliteľnou súčasťou módneho sveta, a zaslúži si čestné miesto aj v tvojej súkromnej zbierke tenisiek.

NIKE Air Max 90 – dokonalá streetwearová klasika

Hoci pôvodne bola táto nestarnúca klasika len čisto športovou obuvou a aj dnes sa teší obľube pri podávaní výkonov pri behu či v telocvični, svojím výrazným dizajnom sa tenisky etablovali aj vo svete streetwearovej módy. Tenisky Air Max 90 môžeš kombinovať skutočne so všetkým – s boyfriend džínsami, priliehavými legínami, širokými kapsáčmi, ale aj s elegantným kostýmom. Nielen, že tým prejavíš svoju vášeň pre ležérne teniskové trendy, ale dáš svetu najavo aj to, že vo veciach módy sa naozaj vyznáš. „Deväťdesiatkový“ model je výnimočný a ľahko zapamätateľný na základe inovatívnych podporných, farebne odlíšených prvkov okolo šnurovania, ktoré sú zladené aj s lemovaním vzduchových komôr. V rovnakom dizajne je vyhotovené aj logo NIKE Air vzadu na pätách. No a na bokoch topánok nesmie chýbať starý dobrý symbol fajky, ktorý každý pozná ako logo značky NIKE. Dnes nájdeš v ponuke neskutočné množstvo farebných variantov tenisiek Air Max 90 a nechýbajú ani rôzne bláznivé kombinácie materiálov. A to najlepšie: tieto kultové tenisky sa môžu stať súčasťou šatníka celej rodiny.

NIKE Air Max 90 – skutočne majstrovský kúsok s retro vzhľadom

V oblasti štýlov a dizajnov týchto tenisiek NIKE rozhodne nepanuje nuda, takže si zo sortimentu určite vyberieš ideálny kúsok aj ty. Topánky NIKE Air Max 90 Lea sú cool dámske tenisky v jemných farebných odtieňoch – v kurze je momentálne najmä púdrová ružová. Samozrejme, ani tomuto modelu nechýba klasický vzduchový prvok Air Max na pätách ani tlmiaca vonkajšia podrážka s oplatkovým vzorom, ktorá zabezpečuje výnimočnú priľnavosť k povrchu a stabilitu. Funkčnosť tenisiek NIKE Air Max 90 Essential je dovedená do dokonalosti vďaka neuveriteľne mäkkej a responzívnej stredovej podrážke z peny, takže tento model bude ako stvorený na tvoje každodenné bežecké tréningy. Špecialitou pre deti je model NIKE Air Max 90 LTR so vzduchovými prvkami prispôsobenými rastúcim chodidlám a väčšou voľnosťou v oblasti prstov. Variant NIKE Air Max 90 Ultra 2 ťa zase nadchne svojimi mimoriadne ľahkými podrážkami a aerodynamickým dizajnom. Bez ohľadu na to, po ktorom modeli zo série Air Max 90 siahneš, obohatíš svoj look o tenisky s originálnym dizajnom, ktoré ti za každých okolností poskytnú tú najvyššiu možnú mieru pohodlia.

Objav ďalšie rady modelov od značky NIKE