Prejsť na hlavný obsah
Prihlásiť sa
Zoznam prianí
Nákupný košík

HELLY HANSEN oblečenie so 140-ročnou históriou nielen pre športovcov

Inde ako v severskom chladnom Nórsku si vznik vode odolného outdoorového oblečenia snáď ani nevieme predstaviť. Lodný kapitán Helly Juell Hansen s manželkou Maren Margarethe začali vyrábať odevy napustené vrstvou ľanového oleja pre ľudí pracujúcich na mori v nórskych fjordoch už v roku 1877 a počas prvých piatich rokov predali vyše 10 000 takýchto búnd, nohavíc, viest či plášťov. Niet preto divu, že už v roku 1878 získali na Expo v Paríži ocenenie za výnimočnosť a začali svoje produkty exportovať. HELLY HANSEN je symbolom vývoja nepremokavých funkčných materiálov počas celého 20. storočia. Po rôznych predošlých inováciách a patentoch uviedli v 60-tych rokoch 20. storočia prvé fleesové bundy a v 70-tych rokoch systém troch vrstiev - tzv. Helly Tech. Priamo na tele je ventilačná vrstva Lifa, potom tepelnoizolačná a nakoniec vode odolná. Takto HELLY HANSEN stvorili novú éru funkčného oblečenia. Veľký prelom nastal v 90-tych rokoch minulého storočia, kedy sa HELLY HANSEN páperové bundy stali popredným trendovým kusom oblečenia, najmä v severnom Anglicku a prenikli do hip-hop scény v Amerike.

HELLY HANSEN eshop s moderným funkčným oblečením

V našom ABOUT YOU eshope nájdeš oblečenie HELLY HANSEN pre rôzne športy, ale aj na bežné nosenie, ktoré ťa ochráni v každom počasí. Či ide o pešiu turistiku, horolezectvo alebo lyžovanie - zaručene nájdeš v našej HELLY HANSEN online sekcii niečo pre seba. Na výrobu odevov boli vyvinuté špeciálne technológie a odev je optimalizovaný pre príslušnú oblasť použitia. Napríklad Helly Tech Performance je nepremokavý a vysoko priedušný. Helly Tech Professional zapôsobí klasickou 3-vrstvovou membránou, ktorá je veľmi robustná a zároveň priedušná. Za zmienku tiež stojí tzv. H2Flow. Jedná sa o špeciálnu technológiu vetrania, ktorú je možné použiť na ochladenie tela alebo na izoláciu od tepla. Ochrana Spray Tech Protection, ktorá ponúka vodotesný povlak, je tiež vhodná na ochranu v daždivých dňoch. HELLY HANSEN je lídrom v oblasti odevov pre námorné plachtenie a výkonné lyžiarske odevy, ako aj prémiového pracovného odevu.

HELLY HANSEN ťa do každého počasia nielen oblečie, ale aj obuje

HELLY HANSEN ponúka obuv a čižmy vo svojich zbierkach od roku 2004 ako reakciu na dopyt od profesionálov. Jedným z prvých ocenených modelov boli topánky pre námorníkov. HELLY HANSEN teraz ponúka funkčnú obuv, topánky a doplnky pre rôzne outdoorové aktivity. V závislosti od oblasti použitia sú topánky z radu tepelne izolujúce a vyrobené z nepremokavých materiálov. Ponúkajú dobrú priľnavosť a poskytujú nekĺzavosť. Kolekciu dotvárajú praktické cestovné tašky, batohy a toaletné tašky. S vonkajším vybavením firmy HELLY HANSEN budeš dobre chránený pred vetrom a počasím. Firma ostáva verná svojmu pôvodu a dodržiava férové pracovné praktiky a ekologické zásady udržateľného rozvoja. Ich prioritou je kvalita a dlhá životnosť produktov pred kvantitou